виховні заходи 11-А клас


17.05 

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху " Безпечна дорога додому".



08.05


    Вже друга поспіль річниця перемоги над нацизмом відзначається в умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України. За цей час кремлівський режим повною мірою проявив свою злочинну сутність.
    Цьогорічне відзначення в Україні Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і спільно з країнами Євросоюзу Дня Європи є демонстрацією об'єднаних з країнами-партнерами зусиль задля відновлення миру через перемогу над державою-агресором та подолання піднесеного москвою до рівня державної ідеології тероризму.
    Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.

    Ми добре розуміємо ціну війни й те, що справедливий мир може бути тільки після Перемоги!

05.05  Про булінг


Поширення отруєнь грибами, рослинами та їх насін­ням. Профілактика харчових отруєнь



24.04

В зв`язку з покращенням погодних умов, діти більше часу перебувають на вулиці. Нагадую про мінну безпеку, особливо при знаходженні за межами населених пунктів.



22.04  День землі

        Турбота про нашу планету - це не лише одноденна акція в День Землі. Кожного дня ми повинні мінімізувати свій негативний вплив на навколишнє середовище.🌏
        Щорічно День Землі відзначається 22 квітня, а дата обрана не просто так. Відомо, що в 1969 році в Каліфорнії стався витік нафти і кілька мільйонів рідини опинилися в океані. В результаті величезна кількість представників морської фауни загинули, а сама катастрофа помітно вплинула на економіку США.
        Через рік, 22 квітня 1970 року, сенатор штату закликав американців взяти участь в екологічній акції за захист навколишнього середовища. Кілька років День Землі був національним святом, а потім став міжнародним. У 2009 році ООН офіційно оголосила 22 квітня Міжнародним Днем Матері-Землі.
        Найцікавіша і важлива традиція 22 квітня - дзвін у Колокол Миру. Таких пам'ятників кілька і встановлені вони в різних містах.На пам'ятнику можна побачити напис: "Хай живе загальний мир у всьому світі". Хай поскоріше прийде довгождана Перемога та Мир в нашу країну.
🇺🇦 Дбаємо про квітучу та мирну Україну разом. Будьмо екологічно свідомими та відповідальними перед нашою планетою.

Правила пожежної безпеки




14.04 Класна година 

10.03 До дня народження Тараса Шевченко


вікторина



03.03 Цивільна оборона на захисті життя




24.02  Рік незламності



16.02 День єднання України




10.02. Класна година

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.




29 січня в Україні буде відзначатися День пам'яті Героїв Крут.
        У цей день ми згадуємо про юнаків із 1-ї Української військової школи імені Богдана Хмельницького та Студентського куреня імені січових стрільців, які в далекому 1918 році мужньо обороняли УНР від більшовицьких військ.                          Пропонуємо більше дізнатися про обставини бою під Крутами за допомогою:
1) онлайн екскурсії до Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут»: https://storymaps.arcgis.com/.../4dac8663c20948ffbe9e7e8b...
2) відеовиступу-презентації, підготовленого Дергачовою Алісою (Верхньоторецький НВК Очеретинської ВЦА) у межах проміжної сесії - конференції: https://youtu.be/RK47-j_shCA

За цим посиланням на онлайн-вікторину можна перевірити свої знання про Героїв Крут: https://learningapps.org/watch?v=p5etcib7j23 . Зверніть увагу! Для отримання сертифікату треба внести до синього прямокутника register своє прізвище та ім'я.


27.01.2023

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Запрошуємо вас відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки»:
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.

Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.

20.01 2023

До Дня Соборності України

>>>інтерактивна карта-плакат до Дня Соборності України



Дистанційна класна година





13.01.2023

«Народні традиції зими»



    13 січня в Україні святкують Щедрий вечір або Маланки. Церква відзначає День пам'яті преподобної Меланії (в народі – Маланки).
     Цього дня прийнято після заходу Сонця щедрувати й переодягатися у фольклорних персонажів: Василя, Маланку, діда, бабу, цигана з циганкою, козу і чорта. Раніше щедрівники в костюмах ходили від хати до хати, співали пісень, веселили господарів танцями та жартівливими сценками. А ось вранці 14 січня, хлопці посівають й так вітають господарів з Новим роком. Якщо господарі 13 січня не скупилися на смаколики для щедрувальників, то це обіцяло їм щастя та добробут.


23.12.2022

 

14.12.2022


14 грудня - День вшанування пам'яті ліквідаторів на ЧАЕС.
Наша країна, як ніхто знає, які страшні наслідки залишає по собі аварія на атомних станціях. Сотні тисяч смертей, тисячі кілометрів спустошеної землі, міста, до яких ніколи не повернуться люди.

Низький уклін та шана тим,хто ціною свого життя у 1986 врятував світ від загибелі




01.12.2022


1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.


25.11.2022

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 2022 року це буде 26 листопада.


Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Тому українців закликають приєднатися до акції "Запали свічку". 

Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом. 




14.11-18.11 Тиждень безпеки дорожнього руху 

"Безпечна дорога в умовах воєнного стану"

18.11. Єдиний національний урок на тему "Безпечна дорога додому в рамках національного проєкту "Безпечна країна"


>>>корисні посилання


11.11.

"Від енергоефективності у побуті до електронезалежності в країні!"


04.11

"Причина пожежі - недбалість!" бесіда щодо запобіганню пожеж

21.10

Правила поведінки під час осінніх канікул 2022

Бесіди з мінної безпеки


14.10.


14 жовтня українці відзначають одразу декілька важливих дат: День захисників та захисниць України, День Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День створення української повстанської армії.





30.09 тематична виховна година

Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту, найбільшого інтернаціонального цвинтара в Україні.

🔶 В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії – трагедія Бабиного Яру.
🔶 81 рік тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але й пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, яку пережив увесь багатонаціональний народ України.
    Ба́бин Яр — урочище на північно-західній околиці Києва, – символ «Голокосту від куль». На жаль, цей урок пройшов повз деяких представників людства. У 2022 нелюди вдруге розстріляли тих, хто там навічно похований - здійснили масований ракетний обстріл меморіалу.
Забуттю не підлягає!


23.09 Тематична виховна година 

«Що таке мир. Його значення для людства»


Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни.
Міжнародний день миру був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн.Раніше свято відзначалося в третій вівторок вересня, оскільки в цей день проводилася щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року свято відзначається в одну і ту ж дату - 21 вересня.


Дзвін Миру — це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру та життя на Землі, збереження Людини й Культури.






16.09 Година класного керівника

Тема: Мінна небезпека. Правила поведінки.






Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів?

Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

· вибухові речовини – хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

· боєприпаси, до яких відносяться:

– бойові частки ракет;

– авіаційні бомби;

– артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

– інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

– ручні гранати;

– стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).

· піротехнічні засоби:

– патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

– вибухові пакети;

– петарди.

· ракети (освітлювальні, сигнальні);

– гранати;

– димові шашки.

· саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

– саморобні міни-пастки;

– міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:

негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предметта огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо.

повідомити про знахідку службу порятункуза номером «101». Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

переносити ці предмети в місця перебування людей.

ПІД ЧАС ПРОГУЛЯНОК В ЛІСІ АБО В ТУРИСТИЧНОМУ ПОХОДІ

1. Ретельно вибирайте місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни.

2. Перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірте грунт на наявність вибухонебезпечних предметів (обережно зніміть лопатою верхній шар грунту, перекопайте землю на глибину 40-50 см або за допомогою щупу).

3. Користуватися старими багаттями не завжди безпечно. Там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї»або такі, що не вибухнули.

4. У жодному випадку не підходьте до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.


Корисні відео >>>посилання


09.09 Година класного керівника


Наша віртуальна дошка "Відомі українські спортсмени">>> посилання

Дякую всім, хто долучився до її створення


02.09 Година класного керівника

Тема:Правила поведінки під час воєнного стану

Мої шановні хлопчики та дівчатка, ознайомтеся з інформацією та візьміть до уваги!


 >>>посилання на презентацію



Вітаю з початком нового 2022-2023 навчального року!!!

Дорогі мої дівчатка та хлопчики! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні!

Перший урок 2022

 “Ми українці: честь і слава незламним!”

        

        Півроку тому з повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни, яка триває з 2014 року.Вже півроку Україна живе в умовах найжорстокішої війни, яка була розв’язана росією. Для нашої країни вона стала народною війною за незалежність і суверенітет, за цивілізаційний вибір і приналежність до європейської цивілізації. Кожного дня ми платимо занадто високу ціну за свою свободу і незалежність – життя наших захисників і захисниць, життя дітей, зруйновані долі, міста і села.24 лютого 2022 року рф напала на Україну по всій довжині спільного кордону і з території білорусі. Широкомасштабне російське вторгнення в Україну, відкритий воєнний напад – частина російсько-української війни, розв’язаної рф 2014 року, участь у якій вона постійно заперечувала. Армія ворога обстріляла прикордонні застави, завдала удари з повітря по понад 40 об’єктах військової інфраструктури майже усіх регіонів України. Одночасно розпочався рух танкових колон і живої сили ворога.

        Російський масштабний напад на Україну став найбільшим випробуванням для нашої країни за весь час її незалежності. Йдеться про саме існування не тільки незалежної української держави, а й самої української нації. Для українців боротьба проти російської навали – це боротьба за майбутнє самого українського народу.

        Окупанти, посягнувши на українські землі, сподівались захопити Вільний Народ за декілька днів, забувши про те, що століттями чужинці дивувалися неповторній Звитязі Українського воїна. Так і сьогодні, коли за короткий термін, за підтримки потужного всеохоплюючого волонтерського руху, Збройні Сили України перетворилися на одну з найбільш боєздатних та дієвих армій, а український народ не припиняє дивувати світову спільноту своєю злагодженістю та звитягою. Дякуючи незламному духу наших воїнів, ми з вами маємо змогу розпочати навчання, проводити вільний час із користю, спілкуватись та інше.Єдність і здатність до згуртованості всього українського суспільства виявляється в кількох площинах:

  • волонтерський рух(технічна, фінансова, медична, гуманітарна допомога військовим і цивільним);
  • єдність політичних сил(здатність поставити загальнодержавні інтереси вище партійних, позбавлення політичного впливу проросійських сил);
  • допомога і надання прихистку мешканцям з окупованих територій та місць бойових дій.

        Війна має цивілізаційний вимір, позаяк йдеться про захист демократичних цінностей Західного світу, збереження встановленої після Другої світової війни системи міжнародного права й устрою Європи. Доктрина «русского міра» поставила під загрозу безпеку низки європейських держав. Тому демократичними країнами війна була сприйнята саме як війна проти демократії в цілому. Це зумовило їх активну військову, фінансову, гуманітарну підтримку.Ця війна стала війною за існування не лише держави, але й українського народу в цілому, позаяк є практичним втіленням імперської тоталітарної ідеології путінського режиму – рашизму. Ми переможемо і на нашій землі запанує мир і добробут! Слава Україні!!

На землі, в повітрі і на морі
Україна знищить ворогів!
Рідні землі, українські зорі
Були й будуть тут споконвіків!

Посилання на >>> презентацію  

Онлайн квест-гра "Скарби України">>> посилання




































Увага! Корисна корисна інформація!!! 

Щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії: НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ  що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com; Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».


Доброго дня, мої любі хлопчики та дівчатка 10а!

Завтра 27 травня 2022 р. о 15,00 за посиланням >>>посилання  у нас відбудеться онлайн зустріч у Meet, присвячена закінченню навчального року. Пропоную додати фото з яскравими моментами шкільного життя нашого класу в 2021-2022 навчальному році на дошці padlet >>> посилання

Сделано на Padlet
Чекаю всіх на онлайн-зустрічі, буду рада всіх бачити!! Проведемо навчальний рік разом!






18.05.2022 Сьогодні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримсько- татарського  народу.

 

18–20 травня 1944 року радянська влада вчинила один із найбільших своїх злочинів — депортацію кримських татар. В Україні виселення кримськотатарського народу було визнано геноцидом.
Сьогоднішній день — 18 травня — став днем скорботи й пам'яті. Сьогодні – 78-ма річниця страшного злочину радянської влади, коли вирвали з корінням цілий народ. Життя кримських татар на півострові припинило бути щасливим із приходом на ці землі Російської імперії. Прийшовши на їхні землі, російські війська наприкінці вісімнадцятого століття розгромили Бахчисарайський палац, знищили архіви і зробили все, щоб знищити культуру корінного народу Криму. Це був початок трагедії, що сягнула апогею в середині ХХ століття.
        Під час Другої світової війни Сталін приймає кардинальне рішення — деякі народи він оголошує ворогами радянського народу. Народ оголошується ворогом народу. Якого – радянського комуністичного.
        Ніхто так і не зрозумів, чому з Криму виселили всіх кримських татар. Говорили про те, що цей народ нібито вступив у колаборацію з нацистами. Правда ж полягає в тому, що місцевість з унікальною природою та кліматом була ласим шматком для радянської влади. Сталін планував створити там російський радянський рай. А для цього треба було очистити острів від корінного населення.
        18 травня о третій годині ранку радянська влада розпочала свою каральну спецоперацію з депортації місцевого населення. Озброєні люди вривалися до будинків, давали людям від кількох хвилин до години, щоб зібрати речі, і виселяли з їхніх будинків та їхнього колишнього життя. Цей жах тривав кілька днів.
        Скільки саме кримських татар тоді вирвали з корінням з їхньої рідної землі — досі невідомо. Радянські джерела стверджують про 200 тисяч осіб, сучасні дослідження вказують цифри від 400 до 500 тисяч. Депортовано, насправді, всіх місцевих жителів.
        Людей сотнями запихали до вагонів і везли у невідомість. Це були ешелони смерті — багато депортованих не витримали дороги. Ешелони зупинялися на кілька хвилин, багато хто загинув від відсутності води та повітря у вагонах.
        Урал, Сибір та Середня Азія — ось місця, куди привезли людей з їхньої квітучої Батьківщини. Вони були розселені у поселеннях за колючим дротом під наглядом охоронців. Фактично це були трудові табори, в яких за рік загинуло близько 30 тисяч кримських татар.        А в цей час до будинків кримських татар почали приїздити росіяни з глибинки. Вони заходили до чужих будинків і розпочинали в них своє життя. До того, як зникнути, Радянський Союз все ж визнав, що депортація була злочином, і дозволив кримським татарам повернутися на півострів. Зараз кримські татари пліч-о-пліч з українцями борються проти російської агресії за свою свободу та свій дім.




13.05. 2022 Година спілкування до Дня Європи.
9 травня – День Європи 
Європейський Союз – це сім’я демократичних Європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Країни, що входять до його складу, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень. Завдяки цьому стало можливо приймати рішення з тих питань, які становлять спільний інтерес.
“Історія створення ЄС” 

25 березня 1957 р. були підписані угода про створення Європейського Економічного Співтовариства (ЄЕС) та Європейської агенції з атомної енергетики (Євроатом). За цими європейські країни координували зусилля в економічній та енергетичній сферах. 
7 лютого 1992 р. в Маастрихті була підписана Угода про Європейський Союз (ЄС), яка створювала спільну валюту, зовнішню та безпекову політику і співпрацю у сфері правосуддя та внутрішніх справ. Також договором запроваджувалися посади європейського омбудсмена, європейського інспектора з захисту даних, Комітет регіонів, узгоджувалася процедура спільного ухвалювання рішень, а також розширювалась сфера застосування процедури голосування кваліфікованою більшістю. 
13 грудня 2007 р. підписана Лісабонська угода. Даний договір визначає цілі та цінності ЄС: забезпечувати людям простір свободи, безпеки та правосуддя без внутрішніх кордонів; працювати задля сталого розвитку Європи; сприяти соціальній справедливості та соціальному захисту; сприяти економічній, соціальній та територіальній згуртованості держав-членів ЄС; підтримувати та поширювати цінності ЄС; робити внесок у захист прав людини, зокрема прав дитини.
Договір зміцнює голос громадянина в процесі ухвалення рішень. Новий інструмент залучення громадян до ухвалення рішень – так звана «Ініціатива громадян» - означає, що один мільйон осіб з декількох держав-членів може подати петицію до Європейської Комісії для внесення пропозицій щодо тих чи інших законопроектів. Таким чином, громадяни вперше отримують можливість прямо висловлюватися щодо законотворчого процесу в Європейському Союзі.

Наразі існує три головні законотворчі інституції ЄС:
Найвищим політичним органом Європейського Союзу є Європейська Рада. Як нарада глав держав на рівні, Рада фактично визначає завдання Союзу та її відносини з державами-членами. На сесіях головує президент чи прем'єр-міністр країни, яка головує у керівних органах ЄС по черзі протягом півроку.
Вищий виконавчий орган Європейського Союзу – Європейська Комісія (КЕС, Комісія європейських спільнот). Єврокомісія складається з 27 членів, по одному від кожної держави-члена. Комісія відіграє головну роль у забезпеченні повсякденної діяльності ЄС.
Європейський Парламент є зборами з 786 депутатів, які безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС терміном на п'ять років. Депутати об'єднуються відповідно до політичної орієнтації.
Судовим органом ЄС найвищої інстанції є Європейський суд (офіційна назва – Суд Європейських Співтовариств). Суд складається з 27 суддів (по одному від кожної з держав-членів) та дев'яти генеральних адвокатів. Суд регулює розбіжності між державами-членами, між державами-членами та самим Європейським Союзом, між інститутами ЄС, дає висновки щодо міжнародних угод.
Для проведення єдиної валютно-фінансової політики та вирівнювання рівня економічного розвитку різних регіонів усередині ЄС було утворено: Єдиний центральний банк, Європейський інвестиційний банк, Європейська рахункова палата, Європейський фонд розвитку, Економічний та соціальний комітет, Комітет регіонів.
Головна мета Європейського Союзу – захищати ці цінності в Європі та сприяти миру та добробуту громадян країн-членів.
Європейський Союз сприяє громадській справедливості. Він захищає права людини, розвиває соціальне забезпечення і створює умови для справедливого захисту різних категорії людей, які цього потребують. Він прагне запобігати соціальної відстороненості та дискримінації.
Держави-члени Європейського Союзу дотримуються принципу плюралізму у різних сферах життєдіяльності. Також важливими принципами їх діяльності є принцип недискримінації та толерантності. Потрібно чинити справедливо щодо всіх. 
Усі ці основні цінності визначені у Лісабонському договорі (2009). 
“Мої європейські цінності”

Європейський Союз має 6 базових цінностей:
повага до людської гідності - джерело усіх прав і свобод людини, людська гідність є непорушною, її має кожна людина, що народилася, її потрібно поважати і захищати.
свобода - можливість людини робити вибір та приймати рішення, які впливають на її життя та життя суспільства; це і свобода пересування, й індивідуальні свободи, такі як повага до приватного життя, свобода думки, релігії, зборів, вираження поглядів та інформації тощо.
демократія - відповідальність і прозорість дій влади, закони, що відображають інтереси суспільства, і врахування думки громадян під час ухвалення владою важливих рішень. ЄС функціонує на представницькій демократії. Європейські громадяни користуються політичними правами. Кожен дорослий громадянин ЄС має право балотуватися кандидатом і голосувати на виборах до Європейського парламенту.
рівність  рівні права для всіх громадян перед законом і недискримінація за будь-якою ознакою: статтю, кольором шкіри, віком, національністю, соціальним статусом тощо.
верховенство права - ніхто не може бути вище права. Закони і правила єдині для всіх незалежно від будь яких ознак чи статусу. Право і справедливість підтримуються незалежною судовою системою.
повага до прав людини -  визнання того, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. Ці права охоплюють різні сфери.
Ці цінності об’єднують держави-члени, і до союзу не може входити жодна країна, яка не визнає ці цінності.

08.05.2022
Сьогодні 8 і завтра 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці дні присвячені пам’яті десятків мільйонів людей, яких забрала найбільш кривава і жорстока в історії людства Друга світова війна.
        Ці дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.
        Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів. І зараз Україна відзначає ці дати в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, РФ системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.
    Українці здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. Українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів.
        Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
        Прямо зараз, Українському народові знов довелось взяти в руки зброю і боронити свою землю.
        Ми захищаємо свою державу і хочемо відновити мир на всій території України, аби і далі ми мали можливість розвиватись і процвітати та саме тому ми переможемо.




06.05.2022 День матері в Україні

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
В 2022 році День матері в Україні припадає на 8 травня.
Привітайте своїх матусь!
У цей день хочеться сказати спасибі всім мамам на планеті за найкращий подарунок - життя! Дорогі наші мами, вітаємо вас з Днем матері і бажаємо душевних сил, життєвої мудрості, ангельського терпіння, жіночого щастя, взаємної любові і домашнього затишку. Спасибі вам, рідні, за те тепло, ніжність, ласку і турботу, які ви так щиро нам віддаєте. Бажаємо вам, наші дорогі, завжди і скрізь відчувати себе потрібними і коханими.

29.04.2022 
«Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу зберегти»

Сьогодні ми згадаємо дуже важливу дату в історії України 
    26 квітня - 36 річниця техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
    У цей день Україна згадує героїзм рятувальників та жертв найбільшої в історії людства техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 1986 року.
    Цьогоріч, під час військових дій на території України, Чорнобильська АЕС знову опинилась під загрозою. І тому вже сьогодні, у річницю катастрофи, ми ще раз говоримо про неймовірний героїзм персоналу ЧАЕС, адже лише 20 березня 2022 року відбулася часткова ротація персоналу і евакуація осіб, які знаходились на станції. І сьогодні, у 36 річницю, ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників.

22.04 Всесвітній день Землі International Mother Earth Day 

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, було прийнято закони та інші акти з питань охорони навколишнього природного середовища (зокрема Акт про чисте повітря). Генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.


15.04 15 квітня - День екологічних знань

В середині весни жителі планети Земля відзначають Міжнародний день екологічних знань. Про важливість ідеї вперше задумалися в 1992 р в Ріо-де-Жанейро, коли в цьому бразильському місті була влаштована Конференція ООН. З тих пір екологічне свято, яке випадає на 15 квітня, вважається важливою «зеленою» датою календаря.

Затвердження цієї дати дуже важливе для всього соціуму, адже навколишнє середовище сильно потребує загальної підтримки та захисту від згубного впливу по антропогенному чиннику. Охороняти матінку-природу і берегти її для майбутніх мешканців — це головні кроки, які ведуть до стійкого і безпечного розвитку.

08.04.2022 

Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів



01.04.2022 Виховна година на тему: "Національна гвардія України"

Указ Президента України «Про День Національної гвардії України»

Ураховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку, постановляю:

1. Установити в Україні День Національної гвардії України, який відзначати щороку 26 березня.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 26 березня 1996 року №216 Указ Президента України від 26 березня 1996 року № 216 "Про День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України".

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

м. Київ 18 березня 2015 року № 148/2015

Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями.

Національна гвардія України (НГУ) є військовим формуванням з правоохоронними функціями. Нацгвардія входить до системи міністерства внутрішніх справ України. У співпраці з правоохоронними органами діяльність НГУ спрямована також на забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій. Національна гвардія України у взаємодії зі Збройними Силами України бере участь у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони.

25.03.2022 Тема: ОСНОВИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ ТА МЕДІАГІГІЄНИ 

В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

18.03. Тема: Правила поведінки під час артилерійських обстрілів

ПАМ’ЯТКА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ
ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів
Про початок обстрілу ви можете дізнатися почувші віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи від пуску ракет. У вас є декілька хвилин (або декілька секунд при ракетному обстрілі), щоб сховатися.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ
Негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до будь-якого виступу: бордюру, клумби, паркану бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ
Негайно зійдіть в найближче укриття (підвал). Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть до кімнати віддаленої від напряму звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
ЯКЩО ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТИСЯ У ТРАНСПОРТІ
(маршрутному таксі, тролейбусі) Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
Вийдіть з транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю та закрийте голову руками.
Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УКРИТТЯ
Воно має бути заглибленим і разом з тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.
УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА:
- у спеціально обладнаному укритті;
- у будь-якій канаві, траншеї, ямі;
- у трубі водостоку під дорогою;
- вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
- у підвалі будинків;
- в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування.
Використовуйте позначки на домах, які вказують напрямок до найближчого укриття.
НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ:
- під’їзди будинків;
- місця під технікою (вантажівкою, автобусом);
- проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Одразу не покидайте укриття! Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів.

Будьте пильними! Бережіть своє здоров’я і життя!



18.02.2022 Класна година до Дня Героїв Небесної Сотні

    День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

    Саме в ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача...», яка стала українським народним реквіємом.



16.02.2022 

День єднання — свято в Україні, яке відзначають щороку 16 лютого в день єдності українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України, яке планувалося в 2022 році. Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року.

Презентація до виховної години>>>посилання


10.02.2022 Виховна година «Як не заблукати в мережі» (до Дня безпечного інтернету)


Бесіда «Правила поведінки на зимових вулицях: ожеледиця, бурульки, рух вулицями міста»



04.02.2022 Класна година онлайн

 Тема"Гроші у нашому житті" за програмою Афлатун                    Презентація до уроку >>>посилання

відбудеться на платформі Zoom посилання на конференцію

Идентификатор конференции: 346 745 4294  Код доступа: 4niJTw

28.01. 2022 Класна година онлайн 

відбудеться на платформі Zoom. посилання на конференцію

Идентификатор конференции: 346 745 4294 Код доступа: 4niJTw

29 січня Україна  вшановує пам'ять Героїв битви під КрутамиКрути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.


Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, повідомляє Укрінформ.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа. 

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 

Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. 

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними. 

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

>>>посилання на відео

 



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.